Më mbaj mend (për 1 muaj)

Yjet - Flora Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Lot i ëmbël n’syrin tënd,
Nuk më len’ t’jetoj i qet’,
Të kam në shpirt, të kam në mend,
Si t’filloj një tjetër jet’?
Të kam dashtur me t’vërtet’,
Por i vetëm tash kam mbet’,
Kur më thoje vetëm një fjal’,
E u bëshe për të qar’.

Flora, syt’ të ndritnin si një sorkadhe?
Mendoja se t’kam n’krahror’,
Fluturoj n’fusha e male.

I mbloja syt’ un’ në vetmi,
Me një drit’ të turbulluar,
A do t’kem një dit’ liri?
Dhe një gjë për të kujtuar,
Si t’jetoj pa dashuri?
Më trego të lutem ti,
Më shkoj jet’, më shkoj rini,
S’mund t’i them vetes i ri.

Flora, syt’ të ndritnin si një sorkadhe?
Mendoja se t’kam n’krahror’,
Fluturoj n’fusha e male.

Flora, syt’ të ndritnin si një sorkadhe?
Mendoja se t’kam n’krahëror’...


Ky tekst u dërgua nga  LRamadani


Nuk kemi video për këtë këngë.


Yjet
Publikimi: 27/03/2011


Yjet - Flora
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Flora".
3. Video është e këngës "Flora", por nuk këndohet nga Yjet.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Yjet:


Komente 0