Më mbaj mend (për 1 muaj)


Fatmir Dule - Larg Atedheut
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Larg Atedheut".
3. Video është e këngës "Larg Atedheut", por nuk këndohet nga Fatmir Dule.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Fatmir Dule - Larg Atedheut  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

Këngë e albumit:

"Xhevahiret E Jugut"

Komente

Asnjë Koment

30/01/2014

2014-01-30T13:04:26+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Larg Atedheut" kënduar nga Fatmir Dule.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Fatmir Dule i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Tiki. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Per jeten n'gyrbet shqipe qka me than
u lodha n'kiT wen edhe forca eshte tem Lon
s'po kom mO wuLLnet me pa veten pasqyre
se qdo her e ma shum ka ni rrudh pe shoH n'ftyr
nanë maje veten e di qe je merzit
PO ta jap fjaLen qe shum shpejt
Ki mem prit kem me kan dhe 1'her bashk si dikur
i palumtur n'wen t'weT taman si dikur
sa i perket shoqnis krejt n'zemer i kom
s'ka newoj me thon emra se e din vet kush jan
e kom pik n'zemer veq niher mu kthy n'at ven
Shqipria me probleme por edhe problemi mungon
e`di qe kaniher kem probleme finaciare
po jo gjithqka munesh me ble me pare
rensi Ka mu kan n'ven tanin me perkrah njani-tjetrin
ka me ardh 1'diT kur se nje ma as vetin SHQIPE...
...
Syt e tu kaLLxojn merzin syt e tu pa Lumturi
un jam Larg Larg teje ... Larg atdheut Larg Çdo gjeje.
...
PO fooL per deshmitarin kush o e cili o
N'perqaftim me mamin e babin deshmi lotin ta lo
Se sa? E du venin, vendlindja mpret edi
t'lutna ti nana jem mos ki merzi N'sy
E di qe ska me ardh kjo dit e met taku qeshtu
e di qe heren tejter kur tvi ty rrudhat tu kan shtu
E pash ke ndryshu po e paster je nzemer
e di lendohesh shum kur dikush um permen nemer
Edhe un po du mu kon me ty qaty perher
se 1 dit ndhe t'huj 1 muj mu po mi merr
Fjala babit pom man gjall, po man gjall oj nan
tha ec e udhto boten po puno per ven tan ,
...
Syt e tu kaLLxojn merzin syt e tu pa Lumturi
un jam Larg Larg teje ... Larg atdheut Larg Çdo gjeje.
...
n'zemer me ni shpres un jetoj si gjithmon
ta takoj familjen qashtu qysh e kom Lon
e i kujtoj fjalt e gjyshit qe mi tha t`jesh shnosh o bir
se rregullohet gjithqka thojn fjaLa t'jep forc
po FjaLen miir kur e ffLet .. po forca um ka huup
se po jetooj ne gurbeeT qdo gjo dukeT shkreT
Kur jam Larg wendLindjes zemra s'po pushon
nuk jam i qeeT un prej dhimbjjes qdO gjo pom mungon
shoqniin qe e pata maLLi m'ka marr shum si dikur me kaLu nata
n'zemer s'kom qeTsii se tu ka uL qdO merzi
se e di qe wendLindja nuk bLiihet me pasurii
...
Syt e tu kaLLxojn merzin syt e tu pa Lumturi
un jam Larg Larg teje ... Larg atdheut Larg Çdo gjeje.Më Shumë Këngë Nga Fatmir Dule:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë