Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Fatmir Çitaku

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  8
 • Vendlindja:
 • Bajçinë 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kosovë 
 • Mosha:
 • 57 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Peshqit ♓
BIOGRAFIA: Fatmir Çitaku është një shkrimtar. Shkollën fillore kreu në Bajqinë, ku nga aty ai fillojë të merret edhe me shkrime si vjersha dhe poezi për vendlindjen dhe për fëmijë. Shkollën fillore kreu në Bajqinë, ndërsa të Mesmen në Podujevë. Ka të kryer Ndertimtarin e ultë dhe pregaditjet profesionale të menagjimit për Punëmars. Fatmir Çitaku pas eskalimit të situates së vitit '81 e deri te vitet e 93-ta, nga represalet e asaj kohe detyrohet ta lë vendin disa herë dhe të shkojë në mërg...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »

Artistë Të Ngjashëm:

Isuf Hoxha

Islam Idrizi

Fehmi Pireva

Shaban Abazi

Xhemajl Rudi

Nazmi Abazi

Sotiraq Naci

Arqile Garo

Agron Tufa

Donis Lleshi

Tags: Fatmir Çitaku


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet