A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Fatmir Çitaku

Tags: Fatmir Çitaku

Vendlindja: Podujevé   
Fatmir Çitaku është një poet jo shumë i njohur. Jetoj e veproj ne Prishtine. Me shkrime merrem qe nga viti '74 e tutje. Prozen e poezine e pare e kam botuar ne Rreze Llapi (Proza me titullin "Bie Debora" dhe poezine "Axha Lah Doli Per Xhah"). Kam shkruar shume e shume proza e poezi, por per shkaqe financimi, nuk kam patur mundesi ti botoj. Keshtu qe kam vendosur te jem pjese e kesaj dritarje, e cila shpresoj se do jete drite per rinine tone....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3


Fatmir Çitaku në Kartolina:

Krijoni Një Kartolinë
teksteshqip.com © 2007 - 2017