Fatmir Çitaku Poezi
Fatmir Çitaku

Kur Dot Vije

Kur ne mberemje terri te bije
kur andej kah shtepija te t'vije
kur me mbeteshe large syve te mi
kur do vishe pa ty se mund rri
kur dhe djelli perendon
kur ase nata fare se me shkon
kur kjo zemer dot te kupton
kur te vetmen ty te kam
kur lindjelli e agon dita
kur vjen mberemja e une te pritja
kur menxesi te zxhuar me nxen
kur e kur valle dot me vjen
kur keto kodra e lugina
kur njiher se bashku dot rrina
kur dot vishe nga i laregeti dhe
kur dot kam ne timin memedhe
kur e kur moj lozonjare
kur se sherohet zemra fare
kur ky shpirt mbetet ne vetmi
kur ateher pran se me je ti
kur e kur e qe te themi
kur vjen koha e prap te kemi
kur ate di vjen lumturija
kur e kure iket kjo vetmija

- Poezi nga Fatmir Çitaku{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0