Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Ëndrra dhe Shpresë

Jetojm Ne Vargun E Ëndrrave

Vijim i se kalueres kaluares s'heshtur
neper horizontin nen hipokri
andej kendej ne kerkimin e asaj
qe esht qe ne heshtje rri..

Radhitur ndjenjat ne rafte
t'shfletuara jo rrall
ne skaje i mbeshtetur tutje
Ëndrrime e ndjenja ne mall

Ne pajsazin e bukur
andej ku hena rrezet leshon
vertytem e mund heshtjen vall
ku dot xhindemi , e ku jam.....

- poezi nga Fatmir Çitaku


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet