Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Pranverën

Erdhi Pranvera

Erdhi Pranvera Erdhi Pranvera
Vjen Lejleku Fluturim
Dallendyshja dhe Bilbili
Filluan qerdhen ne ndertim

Erdhi Pranvera Erdhi Pranvera
Lulet kopshtin ma zbukurojn
Dallendyshja dhe lejleku
permbi Fshat dot Fluturojn

Erdhi Pranvera Erdhi Pranvera
Femijet dalin ne Lendiné
Do te lozin te Bashkuar
Do t'kullosin Bagétiné

Erdhi Pranvera Erdhi Pranvera
u mbushe Fshati Bukuri
Bukju del levron arat
Na u mbushe zemra plot Knaqési.

- poezi nga Fatmir Çitaku


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet