A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Skrofotin

(Ne kohn kur ishim ne Kampin)

Nen erresiren e dendur ne mesin e friges
Nenë presionin e fjales dhembjes e uris
Syt te perlotur nen tenden e Najllonit
me barkun e zbrazur ne vain e femisë

Mbi ate koder guri Pererrethe i izoluar
e vetme ishte shpresa ne te madhin zotë
Njerez qe ishin te shitur,vinin duke kerkuar
e q'kishim ne per te ju dhen o te mjerzë

Aty s,na donin,asxhe te mir s kishim
njerz te paguar apo qfar do qe ishin
oer te mar qdo xhe ishin derguar
Femijet nga friga neper tenda hunin


vinin nga bashkija silleshin si te pa par
Buken e gojes se kishin femija
Nji dor e zxhatur nga lart donte meju amare..

Kercnimet su ndalnin,naten vinin krisma
bregaj e pa mbrojtur pa buk e pa ujë
Habere na vishin asxhe te mos kerkonim
thonin!? Nese doni te mos behet rrmuj

- poem written by Fatmir Çitaku


Not Yet Rated


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019