A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Shkollën

Xoni

Posa te vjen nga shkolla
detyrat i punon
kohen e lir
babait i ndihmon
Mesimet si len
asnjiher pas
e ka shum inat
te behet Pertac
posa te hyj ne klas
i vetmuar qendron
i mer detyrat
prap i kontrollon
mesuesi e pyet
per mesimin e kaluar
Uli ithot ai
shum mir ke mesuar.

- poem written by Fatmir Çitaku


Choose star rating

Rating:  2 / Votes cast:  1

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019