Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Fëmijët

Xona Dhe Kukulla

Kam nji Kukullë
pran e mbaj
qdo menxhes
une elaj
mir e veshi
me te luaj
se le fare
ne dor te huaj
Floket mire
ja rregulloj
ndonjiher ne xhum
e vnojë
e kam Kukullen
per bukuri
ter kohen
me te rri.

Shkruar kl IV SHKOLLA FILLORE.

- poezi nga Fatmir Çitaku


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.7 / Votuan:  3

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet