Më mbaj mend (për 1 muaj)

Fatmir Shahini - Rakia Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.3 / Votuan:  7

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Rakia" kënduar nga Fatmir Shahini.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 10 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
10

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Enca - Rakia

Hajde zemer ti ma thej
Un ta boj dhe ti ma kthen
Hajde zemer ti ma thej
Un ta boj dhe ma kthen

Un e dija
Kom met hit HARDER THAN RAKIA
Baby qysh t’nxen ty dashnia
Kom met hit Harder than Rakia

Listen up!
Jam tut ik me vrap
Jam te shoku jot i ngusht
Guess na jena me 1 shtrat
Listen up
Per ka*i mos mu kap!
Me fol me mu
Nuk e ki mo fat…

U kuku…
Sa keq per ty
S’je me ket femer,
S’i sheh mo kto sy
U kuku…
Sa keq per ty
S’je me ket zemer
S’mi sheh mo syt

Hajde zemer ti ma thej
Un ta boj dhe ti ma kthen
Hajde zemer ti ma thej
Un ta boj dhe ma kthen

Un e dija
Kom met hit HARDER THAN RAKIA
Zemer qysh t’nxen ty dashnia
Kom met hit Harder than Rakia

My type is rich, classy and spicy
Amazing and pricey
Badass and Icy
Un e kom tripin qe per mu gjithmon
Flasin
Me vete po plasin
Sjau dhojna rastin

Ta fali dhe 1 nat nat nat nat
Ta japi dhe 1 nat nat nat nat
E meriton dhe 1 nat nat nat nat
Ta japi dhe 1 nat nat nat nat

Lannex - Rakia

M'ka nxon dashnia, nia, nia sikur rakia
M'ka nxon dashnia, nia, nia sikur rakia
Ah kjo dashnia, nia, nia sikur rakia
Ah kjo dashnia, nia, nia si me m'nxon pija

Ni kapitull t'ri un pe nisi me tjetren
Se mas teje une boll kam nga
Kujtimet u treten, sonte fol me veten
Se me mu, kurr sun fol mo

Sa her t'kom thon nuk t'lo
Vec nese m'detyron,
Mu nda nuk ka, vec nese e kerkon
Sa m'don u pa, s'ki ca fillozofon
Se dashnia s'shprehet me fjal
Nese nuk e vepron

T'kam besu, t'kam menu
Qysh t'kam dasht, m'don ti mu
Munin posht ma ke gju
Hic kurgjo s'paske ru

Ti me mu paske lu
O sa shum paske lu
Amo von e kam kuptu se...

M'ka nxon dashnia, nia, nia sikur rakia
M'ka nxon dashnia, nia, nia sikur rakia
Ama kjo dashnia, nia, nia sikur rakia
Ama kjo dashnia, nia, nia si me m'nxon pija

Tash t'merr malli, malli o ka t'myt malli
Von e kam kuptu se je rren si falli
Kejt fotografit me ty po i kalli
Me kon jam, don me dit, t'ka kap halli

Po t'vjen keqe per mu, sun pe din kurgjo hic
Po m'vjen keq qe te un ski me pas kurgjo n'gisht
Mos u ndreq me mashtru, se kam tjetren sikur miss
Kurr nuk m'sheh tu xhelozu, se per ty ndjenja vdiq

Tkam besu, t'kam menu
Qysh t'kam dasht, m'don ti mu
Munin posht ma ke gju
Hic kurgjo s'paske ru

Ti me mu paske lu
O sa shum paske lu
Amo von e kam kuptu se...

M'ka nxon dashnia, nia, nia sikur rakia
M'ka nxon dashnia, nia, nia sikur rakia
Ama kjo dashnia, nia, nia sikur rakia
Ama kjo dashnia, nia, nia si me m'nxon pija

Gent Fatali - Rakia

Jam de me raki
aman aman
jam de me raki e(4x)

Ty jam ka t'feeliti
mkalle si qibriti
se din qa t'kisha bo
veq te kishe dit ti
a mke bo magji
a qka nuk e di
ti me syt e zi
po mbon me ra n'dashni

mushe mushe goten
mushe mushe goten
ti je veq e jemja
un jam veq i joti(2x)

Ti te un venin e ki
veq per ty po ni dashni
Ti te un venin e ki
veq per ty po ni dashni
Like wooow like wooow
veq per ty po ni dashni
Like wooow like wooow
veq per ty po ni dashni

Like jam de me raki
aman aman
jam de me raki ee
jam de me raki
aman aman
jam de me raki ee

Ref:
Jam de me raki
aman aman
jam de me raki e(4x)

Kqyre more rrushi
po pin raki rrushi
gotat po ja mushi
ajajaja (2x)

Ti te un venin e ki
veq per ty po ni dashni
Ti te un venin e ki
veq per ty po ni dashni
Like wooow like wooow
veq per ty po ni dashni
Like wooow like wooow
veq per ty po ni dashni

Like jam de me raki
aman aman
jam de me raki ee
jam de me raki
aman aman
jam de me raki ee

Ref:
Jam de me raki
aman aman
jam de me raki e(4x)

Më shumë këngë me këtë titull:


Publikimi: 05/01/2016Më Shumë Këngë Nga Fatmir Shahini:


Komente mbi këtë këngëFatmir Shahini - Rakia
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Rakia".
3. Video është e këngës "Rakia", por nuk këndohet nga Fatmir Shahini.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.