Më mbaj mend (për 1 muaj)


Fatmir Shahini - Potpuri Dasme
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Potpuri Dasme".
3. Video është e këngës "Potpuri Dasme", por nuk këndohet nga Fatmir Shahini.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Fatmir Shahini - Potpuri Dasme  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  1

Këngë e albumit:

"Pijaneci"

Komente

Asnjë Koment

05/11/2016

2016-11-05T13:52:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Potpuri Dasme" kënduar nga Fatmir Shahini.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Fatmir Shahini i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Bledi I Xhamllikut - Potpuri Dasme

CESHTE GJITHE KY SHELEG GEZIMI MODHE
O SHYQYR ESHTE SHELEG GEZIMI I BABES SE VETE O
SHELEG GEZIMI I BABES VETE E O SHYQYR
PO MARTON DJALIN E VETE O O SHYQYR
PO MER NUSEN PER YZMET O SHYQYR
PER YZMET PER SELAMET O SHYQYR
O SHYQYR O PERENDI
O KENA NUSEN PER SELAMI
ESHTE DASM ESHTE MBREKULLI
O DASMAT JAN IALCI ZEMRES


KUR E KE DASMEN E QETBESHT MO MIR
NUSJA JON
KUR TA COJ KALIN NE SHALE O NUSJA JONE
TE NA VISHE SI ZONJE E RENDE O MES DYNJAS
O TE NA VISH SI ZONJE E RRALLE MES NJERZVE OO
TE VISHE ZBYKURUAR M

PO NISEN KRUSHQIT AMA GJITHE LEZETE EE
KY DAJA ESH I PARI SE KSHU KA LEZETE
PO NISEN KRUSHQT AMA GJTH LEZET EE
DAJA ESHTE I PARI SE KSHU KA LEZETE
BJEN OMBEL KLARINETA KSHU DASMASH TE BUKRA O BOFTE GJITHMONE TIRONA

ME BISMILA MOR CUNA NONA TE PERCJELL
ME MARSHALL PO PRESIM NUSEN ME NA SJELL EE
SE T KA FAL ZOTI HAJDE
TY SI LLOKUM
E PAC KOMBEN E MBARE ISHALLA ME NJE CUN

URRA PENA NE ME ARDHO NUSJA JONA E KUR TE ÇOJA NUK JAM FJALA NUSJA JONA KUR NA COJNGA NI MET SHALKO NUSJA JONA E MASAJ VERE NIMEJ AJO NUSJA JONA VETULL ME NJANA KUR TA VISHJET ZONJA ROMO VETULL ME NJANA REF. VETULL ME NJANA BUKURO O TY MJAN NJANA I FLUTURON O TYNA ME NJANA FLUTURON TY MANJANA FLUTUROO KUR NISET KRUSHQIT HAJDE AMORI GJITHLEZET VE Y DAJA OÇT IPARIT SE KESHTU CTU O SHADEREF.
E DOBIT KLARINETEN O NE
QERONDJA SHUME DASMA
SHUME KRAHATIT DAMI NE DIRONAT


ME BISMILA MOR CUNA NONA TE PERCJELL
ME MARSHALL PO PRESIM NUSEN ME NA SJELL EESE T KA FAL ZOTI HAJDE
TY SI LLOKUM
E PAC KOMBEN E MBARE ISHALLA ME NJE CUN

MUZIKE...

SE T KA FAL ZOTI HAJDE
TY SI LLOKUM
E PAC KOMBEN E MBARE ISHALLA ME NJE CUN
ME BISMILA MOR CUNA NONA TE PERCJELL

Ardian Jaku - Potpuri Dasme

Hajde mori vajze
Se na erdhi vera
Hajde te rrime djalo
Nen hije te dera x2

Ref...x2
Vajze e re
Dylbere e re
Hajde se jam vetem e

Hajde mori vajze
Se na erdhi vjeshta
Hajde te rrime djalo
Nen hije te pjeshka x2

Ref...x2
Vajze e re
Dylbere e re
Hajde se jam vetem e

...

Shkova ne çeshme
Nane moj me mbush uje

Nane moj me mbush uje o

Gjeta kroin
Ish i turbullue

Ish i turbullue o

Lene kronin
Hajde rri me mue

Hajde rri me mue o

E mos pyt nanen
Se une ty te due

Se une ty te due o

Djali i dashtun
Te kroni kish qellue

Te kroni kish qellue o

Hiç s'me la
Ani me mbushe uje

Ani me mbushe uje o

Lene kronin
Hajde rri me mue

Hajde rri me mue o

...

Ca te tha nana jote moj goce
Kur dole te porta x2

Nana me porositi djalo
Luj mos te shofin bota x2

...

Ca te tha nana jote moj goce
Kur dole te dera x2

Ik more djale i dashtun
Do te dali kur te vije vera x2

Elizabeta Marku & Suad Shaptafa - Potpuri Dasme

Suad Shaptafa

Lute Lute Nana Bijen rri edhe si vjet
oOo Rri edhe si vjet

Elizabeta Marku
jo moj nano sun te rri
i mbusha 20 vjet
ooo i mbusha 20 vjette

Suad Shaptafa
Lute Lute BABA Bijen rri edhe si vjet
oOo Rri edhe si vjet

Elizabeta Marku
jo moR BABO sun te rri
i mbusha 20 vjet
ooo i mbusha 20 vjette
ME KET BABE ME KET NANE
SHUM KAM PAS LEZET
OOO SHUM KAM PAS LEZET

Suad Shaptafa
Lute Lute VLLAU MOTREN rri edhe si vjet
oOo Rri edhe si vjet

Elizabeta Marku
jo moR VLLAE sun te rri
i mbusha 20 vjet
ooo i mbusha 20 vjett
20-VJET PA 3-MUJ
JAM E DERES HUJ
OO JAM E DERES HUJ

Suad Shaptafa
E MORI LULIJA
FRASHNIT TBARDH
FRASHRIT TBARDH
MORI LULIJA
FRASHNIT TBARDH
FRASHRIT TBARDH
AT TTHA NANA UDHA MAR
UDHA MAR
AT TTHA NANA UDHA MAR
UDHA MAR

Elizabeta Marku
UDHA MAR NANA MKA THAN
NANA MKA THAN
O LOT PER FAQE
JA KAM LAN
JA KAM LAN

Suad Shaptafa
E MORI LULIJA
FRASHNIT TBARDH
FRASHRIT TBARDH
MORI LULIJA
FRASHNIT TBARDH
FRASHRIT TBARDH

AT TTHA BABA UDHA MAR
UDHA MAR
AT TTHA BABA UDHA MAR
UDHA MAR

Elizabeta Marku
UDHA MAR BABA MKA THAN
ME KA THAN
O LOT PER FAQE
JA KAM LAN
JA KAM LAN

I KAM THAN MA BAN HALLALLL
MA BAN HALLALL
PREJ TAN HIZMETIN
QE TA KAM BA QE TA KAM BA

Suad Shaptafa
E MORI LULIJA
FRASHNIT TBARDH
FRASHRIT TBARDH
MORI LULIJA
FRASHNIT TBARDH
FRASHRIT TBARDH

AT TTHAN VLLAZNIT UDHA MAR
UDHA MAR
AT TTHAN VLLAZNIT UDHA MAR

Elizabeta Marku
UDHA MAR VLLAZNIT ME KAN THAN
ME KAN THAN
O LOT PREJ FAQES JAU KAM LAN
JAU KAM LAN
SOT 2-JAV DO VIJN ME MARR
DO VIJN ME MARR
SOT 2-JAV DO VIJN ME MARR
DO VIJN ME MARR

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Fatmir Shahini:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë