Më mbaj mend (për 1 muaj)


Fatmir Shahini & Rajmonda Bircaj - Ike Bije E Nenes

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ike Bije E Nenes".
3. Video është e këngës "Ike Bije E Nenes", por nuk këndohet nga Fatmir Shahini & Rajmonda Bircaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Fatmir Shahini & Rajmonda Bircaj - Ike Bije E Nenes  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente

Asnjë Koment

Më Shumë Nga

Rajmonda Bircaj

24/10/2019

2019-10-24T14:50:58+00:00[Fatmiri:]
ike, ike more xhadene
Jotem vetem pi kafen

[Rajmonda:]
te kiaha cupe te vogel
E te therrisja shpirt e moter

[Te dy:]
ty te kishim cupe e djale
Per ty malli do na marre
Hajde bije e na shiko
Te qajm hallet cmallemi moj

REF.:
[Rajmonda:]
ike bije e nenes o nuri shtepise
[Fatmiri:]
o bije e babait moj
Cupe e pleqeris
[Rajmonda:]
te te puth moj bije
[Fatmiri:]
lotet ke ne paje
[Te dy:]
kthehu mos harro moj bije nenen she baban
Dashuria dhe femija
U martua gjith cuperia
Dashuria dhe femija u martoft gjith djemuria o po po...

[Rajmonda:]
te rritem te vogel fare
Te vogel sa nje manare

[Fatmiri:]
me buk misri dhe papare
Vjen nje djal te mer per fare

[Te dy:]
cupa eshte der e botes
Nje djal ja mer mend e kokes
Ne e rritem me mundime
Ai thot esht nusja ime

REF.:
[Rajmonda:]
ike bij e nenes
O niri shtepise
[Fatmiri:]
o bije e babait moj
Cupe e pleqerise
[Rajmonda:]
te te puth moj bije
[Fatmiri:]
lotet ke ne paje
[Te dy:]
kthehu mos harro moj bije nenen dhe babane
Dashuria she femija u martua gjith cuperia
Dashuria dhe femija u martoft gjith djemuria po po...

[Rajmonda:]
kur cupa mer burr martohet
Kur i thot te trashegohet

[Fatmiri:]
porosite thoj dy fjale

[Te dy:]
e mos harro nenen e babane
Duaj vjerren edhe vjerrin
Se ata te dhen mbretin
Nje kafe me pak sheqer
E fjal te embel ju u (...)

REF.:
[Rajmonda:]
ike bij e nenes o nuri shtepise
[Fatmiri:]
o bij e babait moj
Cupe e pleqeris
[Rajmonda:]
te te puth moj bije
[Fatmiri:]
lotet ke ne paje
[Te dy:]
kthehu mos harro moj bije nenen dhe babane
Dashuria dhe femija u martua gjith cuperia
Dashuria dhe femija u martoft gjith djemuria po po...


Ky tekst u dërgua nga Armela
Më Shumë Këngë Nga Fatmir Shahini:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet