Fatmir Sufa
Fatmir Sufa
Fatmir Sufa
  • Vendlindja:
  • Peshkopi
  • Mosha:
  • 29 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 23 Mars 1994
  • Horoskopi:
  • ♈ Dashi
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: popullore moderne
Fatmir Sufa është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Më datë 14 Gusht 2010, Fatmir Sufa publikon videoklipin "Kur I Ze Cunat Dashnia". Videoklipi u prodhua nga Shqipja Master.

Më datë 4 Nëntor 2011, Fatmir Sufa publikon videoklipin "Ciki Dam".

Më datë 4 Shkurt 2014, Fatmir Sufa publikon videoklipin "Cak Pak Hopa Hopa", në bashkëpunim me Desanto.

Më datë 31 Mars 2014, Fatmir Sufa publikon videoklipin "Jeta Osh Qef".

Më datë 10 Shtator 2015, Fatmir Sufa & Nadia Mikayil publikojnë videoklipin "Dale, Dale". Teksti u shkrua nga Fatmir Sufa.

Më datë 24 Tetor 2016, Fatmir Sufa publikon videoklipin "Bom Ba". Teksti u shkrua nga vetë Fatmir Sufa. Për orkestrimin u kujdes Gramoz Kozeli, De Vox. Videoklipi u prodhua nga Swart Production.

Më datë 7 Gusht 2017, Fatmir Sufa publikon videoklipin "Show", në bashkëpunim me Silver & Jamaikata. Muzika e këngës u punua nga vetë Fatmir Sufa, teksti u shkrua nga vetë Fatmir Sufa.

Më datë 7 Dhjetor 2018, Fatmir Sufa publikon videoklipin "1 Shans", në bashkëpunim me Alberije Hadergjonaj dhe është kujdesur vetë për tekstin e këngës. Muzika e këngës u punua nga Alban Furtuna, teksti u shkrua edhe nga Glaugus Furtuna, ndërsa për orkestrimin u kujdes Alban Furtuna. Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.

Më datë 16 Gusht 2019, Fatmir Sufa publikon videoklipin "A Ke Dashni", në bashkëpunim me Petronellën.

Më datë 29 Tetor 2019, Fatmir Sufa publikon videoklipin "Vet M'ke Lon". Muzika e këngës u punua nga Bini Nebihu.

Më datë 1 Shtator 2020, Fatmir Sufa publikon videoklipin "Habibi", në bashkëpunim me Mandin. Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Mandi. Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.

Më datë 23 Shtator 2022, Fatmir Sufa publikon videoklipin "Sonte". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Irkenc Hyka. Videoklipi u prodhua nga kompania Pro Video.

Më datë 15 Mars 2023, Fatmir Sufa publikon videoklipin "In Love", në bashkëpunim me Andreën. Muzika e këngës vjen në bashkëpunim nga Marsel Gunga & Saia, ndërsa orkestrimi është sjellë i punuar nga Marsel Gunga. Produksioni audio u realizua nga Gravity Albania.

Më datë 11 Gusht 2023, Fatmir Sufa publikon videoklipin "Bomba". Muzika e këngës u punua nga Gramoz Kozeli, ndërsa teksti u shkrua nga vetë Fatmir Sufa.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 1