A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Fatmira Breçani - Kercimtarja


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  7

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

18/08/2015

2015-08-18T10:08:51

Këngë e albumit:

"Kërcimtarja"


Ra tupani filloi vallja
Po nis vallen kercimtarja
S'e permban me as gezimin
Zogu n’qiell e ndal fluturimin
Kercimtarja fton dasmoret
Lum ai djal qe ia merr doren
Eja eja t'kercejme bashke
Vallja vjen e shkon si flak

Kercimtare, kercimtare
Hije t’ka vallja shqiptare
Preki yjet, me shami
(2x)Me Kosoven e Shqipnine

Kercimtare, kercimtare
Hije t’ka vallja shqiptare
Preki yjet, me shami
(2x)Me Kosoven e Shqipnine

O moj flutura valltare
Ne ket’ toke me shtojzovalle
Cila je ti motra jone
Nuk jam flutur, jam shqiponje
Ç’ka po t’thon sharkia e dajre
Sa t’ket dasma, kemi valle
Ç’ka thote zemra e ciftit t’ri
Sa t’ket valle ka rini

Kercimtare, kercimtare
Hije t’ka vallja shqiptare
Preki yjet, me shami
(2x)Me Kosove e me Shqipni

Kercimtare, kercimtare
Hije t’ka vallja shqiptare
Preki yjet, me shami
(2x)Me Kosove e me Shqipni


Ky tekst u dërgua nga  stela
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019