A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Fatmira Breçani - Për Vendin Tim Më Djeg Mall


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.1 / Votuan:  14

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

02/04/2013

2013-04-02T14:37:33

Këngë e albumit:

"Kërcimtarja"


Jam mërzit, mbush me halle
Nuk kam lot as për të qare
Unë i mjeri shumë durova
Ne dhe të huj azil kërkova

O kthehu prapë o vëlla i motrës
O se po t'pres te pragu i votrës

Ah kam shpresë n'atë ditë me ardhe
Në tokë time për me u çmalle
Nga vendlindja miq kur të vini
Një grusht dhe në mërgim të ma bini
Në mërgim të ma bini

Në varfëni më rriti, nënë e mjera
Në pleqni afër s'ju gjeta
Unë i vetëm rri mendoj
Për vëndlindjen veç lotoj

O kthehu prapë o vëlla i motrës
O se po t'pres te pragu i votrës

Ah kam shpresë n'atë ditë me ardhe
Në tokë time për me u çmalle
Nga vendlindja miq kur të vini
Një grusht dhe në mërgim të ma bini
Në mërgim të ma bini


Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019