Më mbaj mend (për 1 muaj)

Fatmire Breçani - Ani Rushe Rexha Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.4 / Votuan:  9

Ani Rushe Rexhen,kush a ma ka pa?
Dikush thotë,në Londër,dikush n'Kanada,
Në Nju Jork e djelë,në Valbonë e hane,
Ani,Rushe Rexha,zo' ti çka m'u bane?

Kur tek ti bjen nata,tek unë del mëngjesi,
Ah,malli për ty, krojet krejt m'i ndezi!
Kur tek ti lind dielli,tek unë bëhet natë,
Ani Rushe Rexha,shqiptarja e ngratë!

Unë nuk po flas, por kallxon Valbona,
A i mban mend ti mrizet, edhe bjeshkët tona?
Kapërcej ti detet, pash dy sytë e zi,
Se kurrkund nuk ka,bre, si në Shqipëri!

Refreni:

Kur tek ti bie nata,tek unë del mëngjesi,
Ah,malli për ty,krojet krejt m'i ndezi,
Kur tek ti lind dielli,tek unë bëhet natë,
Ani Rushe Rexha,shqiptarja e ngratë!...

( Kjo këngë ka fituar dy çmime të para kombëtare: si tekst, në Gjirokastër më 1999 dhe si këngë në Festivalin e Keëngls qytetare, Tiranë më 2000 )Nuk kemi video për këtë këngë.


Fatmira Breçani
Publikimi: 13/12/1999
Muzika: Skender Doshlani
Teksti: Hamit Aliaj
Festivali Gjirokaster 1999/ Tirane 2000
Cmimi I Pare Gjirokaster Dhe Ne TiraneFatmire Breçani - Ani Rushe Rexha
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ani Rushe Rexha".
3. Video është e këngës "Ani Rushe Rexha", por nuk këndohet nga Fatmire Breçani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Fatmira Breçani:


Komente 0