A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Fatmire Breçani - Nusen Presin Tri Kalatë


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  3

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

13/04/2013

2013-04-13T12:46:23

Këngë e albumit:

"Lulja E Bjeshkës"


Nje nuse presin presin tri kala
Therrasin njena tjetren ae keni pa
Krushqit i kem thirr dasma ka fillu
Bane gati nusen s'duhet me vonu

Te kalaja e pare ne janin mzuni nata
Aty isha vetem vetem un e ngrata
Shqip me folen guret mos u tremb moj bij
Motres i thojn zemer dhe n'qameri

Ref:
Dil e pritni se nusja osht nis
Ai ndjen tupanat qe bien drenic
Dilni ju ju shqiptar se nusja po vjen
Se kuvendin prap e kem prizren

Aty ishte nate ishte nate e vone
Te kalaja e dyt shkova ne tetov
Aty dilte tym edhe flak e kuqe
Mos u tremb oj bij jan vello per nuse

Te kalaja e tret ne ulqin un mberrina
Dita ishte nat e nate ishte dita
Shqip me folen deti ty te kemi prit
100 Vjet e kem prit kete dite

Ref:
Dil e pritni se nusja osht nis
Ai ndjen tupanat qe bien drenic
Dilni ju ju shqiptar se nusja po vjen
Se kuvendin prap e kem prizren


Ky tekst u dërgua nga Xhylsime
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019