Më mbaj mend (për 1 muaj)

Fatmire Breçani - Shtatë Ditët E Javës Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Kur po t'shoh t'hanen,moj çikë,
M'i ndez yjet me qerpikë,
Kur po t'shoh,të martën ty,
Po ma shkrin borën me sy,
Kur po t'shoh,moj,të mërkurën,
Ku shkel ti,toka çel lulen,
Kjo e enjtja po vonohet :
Pret sybukurën sa të zgjohet,
Dhe të premten je si zana,
Kur t'sheh ty,po fshehet hana,
Moj e shtuna me lulkuqe,
Po na i ban syzezat nuse,
Kur po vjen kjo ditë e djelë
Të tanë djemt gjumi s'i merr,
Vjen e djela me tupana,
Po thonë djemt’: martohet dada!

Moj syzezë,syzeza e bardhë,
T'ardhsha n'dasëm si kangëtar!Nuk kemi video për këtë këngë.
Fatmire Breçani - Shtatë Ditët E Javës
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Shtatë Ditët E Javës".
3. Video është e këngës "Shtatë Ditët E Javës", por nuk këndohet nga Fatmire Breçani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Fatmira Breçani:


Komente 0