Më mbaj mend (për 1 muaj)

Fatmire Breçani - Lulja E Bjeshkes  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

13/04/2013

2013-04-13T11:42:23+00:00Mori lule
O mori lulja e bjeshkes se bardhe
M'i ke leshu
O m'i ke leshu floket perballe

M'i ke leshu floket mbi sy
O ne dhe te gjalle po don me m'shti
M'i ke leshu floket mbi sy
O ne dhe te gjalle
O ne dhe te gjalle po don me m'shti

Te boj be
O te boj be ne syte e mi
I ka rujt
O i ka rujt dada per ty

Zanin tim atehere po e ndi
O nuk po me zen bjeshka nen hi e
Zanin tim atehere po e ndi
O nuk po me zen
O nuk po me zen bjeshka nen hi e

Nuk po me zen
O nuk po me zen kjo bjeshke e bardhe
Jam ka pres
O jam ka pres keto dite me ardhe

Tuj mbledh lule tuj korr bar
O diell e hane per ty i kam nalte
Tuj mbledh lule tuj korr bar
O diell e hane
O diell e hane per ty i kam nalte


Ky tekst u dërgua nga  teksteshkruesi
Më Shumë Këngë Nga Fatmira Breçani:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet