A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.


Fatmire Breçani - Lulëkuqa E Kosovës


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2 / Votuan:  1

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

13/03/2012

2012-03-13T19:00:09

I
Hej asnjë fjalë si shpëtoj prej goje
Nanë moj sa shumë duroj
Hej hej nan moj sa shumë duroj

E shkuma të bardha i dilnin nga goje
Shokët nan si tregoj
Hej hej shokët nanë si tregoj

Ref...x2
Jo ske vdekë lulkuqa e Gjakovës
O ne me mall të kujtojmë o Ganimete
Jo jo ske vdekë lulkuqa e Kosovës
Ganimet moj krenaria jonë

II
Eu flioj jetën për idealin
Vdiq nanë moj që të jetojë
Hej hej vdiq nanë moj që të jetojë

E shkuma të bardha i dilnin nga goje
Shokët nan si tregoj
Hej hej shokët nanë si tregoj

Ref...x2
Jo ske vdekë lulkuqa e Gjakovës
O ne me mall të kujtojmë o Ganimete
Jo jo ske vdekë lulkuqa e Kosovës
Ganimet moj krenaria jonë

...

Ref...x2
Jo jo ske vdekë lulkuqa e Gjakovës
O ne me mall të kujtojmë o Ganimete
Jo jo ske vdekë lulkuqa e Kosovës
Ganimet moj krenaria jonë.


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019