Më mbaj mend (për 1 muaj)

Fatmira Breçani - Dashnia E Gurbetqarit Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  15

Ky takim,oh sa i rand
As mirdita mos me tthan
Se zemra s'mbyllet kurre me dry,
gjithmone hapur o eshte per ty.

A ka sy qe e mban lotin?
nga rrefimi i gurbetqarit.
A ka zemer qe duron?
e s'qahet prej mallit.

N'banka t'shkolles nji dashni,
mbeti vec kujtim me mall.
Shpirti im e di me ty,
Trupi mu ba gurbetqar.

Ah gurbeti si na treti,
na ka nda e na ka vra.
Nji dashni si e jona,
kurre nuk vjen ma. 2x

Mas shum vitesh prap po t'shoh,
prap jane t'bukur syte e tu.
Por s'je nana e fmijve t'mi,
sic kam dashte e kam andrru.

Edhe pse fati na ndau,
je dashnia ime e vjeter.
Andrrat shqip me ty i pashe,
dhe kur fola nji gjuhe tjeter.

Ah gurbeti si na treti,
na ka nda e na ka vra.
Nji dashni si e jona,
kurre nuk vjen ma. 2x
Fatmira Breçani
Publikimi: 16/10/2020
Muzika: Fatmir Muja
Teksti: Fatmir Muja
Orkestrimi: Alban Arifi
Video Produksioni: MAX Production


Fatmira Breçani - Dashnia E Gurbetqarit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dashnia E Gurbetqarit".
3. Video është e këngës "Dashnia E Gurbetqarit", por nuk këndohet nga Fatmira Breçani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Fatmira Breçani:


Komente 0