Fatos Arapi Poezi
Fatos Arapi

Ku Eshte Kaini?

Mbreme ne rrugen e ngushte tiranase
Takova Abelin gulcues qe pyeste:
- Ku eshte Kaini?
Se une – thoshte Abeli – duhet te vdes,
Patjeter duhet te vdes.
A ke pare Kainin?
Ne fushen e erret te gjakut
Mbijne dhe ecin ullinjte
Dhe ti me leshon nder duar
Vdekjen tende qe therret:
Ku eshte Kaini?

- Poezi nga Fatos Arapi{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0