Më mbaj mend (për 1 muaj)

Fazli Rashica - Këngë Kushtuar Zeqir Rashicës (Feat. Hysni Klinaku)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Sikur e gjithë shqiptaria
Ndër shekuj çka përjetoi
Njashtu edhe mbarë Vushtrria
Me lëkurë t'veten e pagoi
Por ende kishin mbetë trima
Që luftonin për këtë tokë
Si Azem Bejta, Hasan Prishtina
Baca Zeqë s'bashku me shokë
Si një lis i lashtë legjendash
N'ballë t'stuhive ti qëndrove
Asnjëherë nuk nuk u përkule
N'ardhmëri përherë besove
Kah na vjen ky sokol djali
Padrejtësitë që don ti ndreqë
Është ai si një shkëmb mali
Kapuçbardhi Baca Zeqë

Saherë hordhitë iu vërsulën
Eh! Saherë u gjend n'rrethim
Lisi i Thatë, Kodra e Bajrakut
Bacës Zeqë i dhanë Strehim
E kur vend më këtu nuk mbeti
Për të as për shokë e tij
Për t'vazhduar amaneti
Ia mësyen rrugës për në Shqipëri
Dielli që aq shumë e pritëm
Më në fund te ne agoi
Liria n'derë na trokiti
Ashtu si ai e ëndërroi
Dhe Studimja i hapi krahët
N'gjirin tim tha prap po e marr
Përjetësisht e përqafoi
Dhe ia bëri një vend për varr


Ky tekst u dërgua nga Fazli RashicaFazli Rashica
Featuring: Hysni Klinaku
Publikimi: 15/02/2018
Muzika: Fazli Rashica
Teksti: Fazli Rashica
Orkestrimi: Hysni Klinaku


Fazli Rashica - Këngë Kushtuar Zeqir Rashicës
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Këngë Kushtuar Zeqir Rashicës".
3. Video është e këngës "Këngë Kushtuar Zeqir Rashicës", por nuk këndohet nga Fazli Rashica.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Komente 0