Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Ferdinand Laholli

Nuk ka akoma asnjë votë

 • Vendlindja:
 • Gradishtë Moçalore 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Gjermani 
 • Mosha:
 • 59 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Ferdinand Laholli është një shkrimtar i njohur. Familja ishte me prejardhje nga Vidohova e Korçës, si pasojë e emigrimit të atit të në Amerikë, qe dërguar të përjetonte ferrin e regjimit komunist. Më pas familja Laholli dërgohet në kampin e internimit Savër, ku për tridhjetë vite vuajti mohimin total të sistemit monist. Shkollimin tetëvjeçar e mbaroi në Savër më 1974, ndërsa vijimi i gjimnazit përbënte herezi. Pas tetë vitesh i u lejua të frekuentojë mbrëmjeve shkollën e mesme, të cilën e mbar...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »

Artistë Të Ngjashëm:

Odise Gremo

Mihal Gjergji

Teodor Keko

Viktor Canosinaj

Fatmir Terziu

Xhevahir Cirongu

Ardi Omeri

Pal Sokoli

Brahim Avdyli

Sahit Shala

Tags: Ferdinand Laholli


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet