Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ferdinand Quni - Dasëm Në Kërçovë Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Kan' qel drandofilat
Se na ka ardhe behari
O moj cauc e mejro o
Për ty mendon djali.
O moj cauc e mejro
shkusit ti kam nis
Do të baj dasem
Me miq e farefis.

Refreni
Hajde fol me mue
Se gjinaf nuk ban
E hieshmja e katunit
Djalë si une nuk gjan
E hieshmja katunit
Si lulja e mollës
Do ta bajna dasmën
Në mes të Kërçovës

O sikur hana e mejr
Si lulja e Sharrit
Kallzoj babe e nanes
Rehat s'mlen ky djali..
Edhe babe e nanen
Do t' bahen razi
Do të marr per nuse
E te qoj në shpi

Refreni
Hajde fol me mue
Se gjinaf nuk ban
E hieshmja e katunit
Djalë si une nuk gjan
E hieshmja katunit
Si lulja e mollës
Do ta bajna dasmën
Në mes të Kërçovës
Ferdinand Quni (Fedi)
Publikimi: 20/05/2023
Muzika: Flori Çoçaj
Orkestrimi: Egzon Bajraliu
Teksti: Hyrie Mani


Ferdinand Quni - Dasëm Në Kërçovë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dasëm Në Kërçovë".
3. Video është e këngës "Dasëm Në Kërçovë", por nuk këndohet nga Ferdinand Quni.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ferdinand Quni (Fedi):


Komente 0