A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ferit Abdiu

Choose star rating

Rating:  4.4 / Votes cast:  12
  • Origin:
  • Jagoll 
  • Age:
  • 53
  • Zodiac sign:
  • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Ferit Abdiu is a popular singer of Pop-Rock & Easy Listening music. Ai eshte i biri i artistit te komedise Ali Abdiu dhe Fetije Abdiut. Ferit Abdiu lindi ne Jagoll, komune e Kercoves dhe qe ne femijri shoqerohej me muzike. Fillimisht me instrumente te telave si cifteli, sharki, prim, mandolin dhe mandol. Me vone filloi me kitaren dhe eshte marre gjithmone me muziken e lehte. Ai eshte autori i shume kengve te njohura siç jane: "Shqiptares", "Pse Te Ulem Dhe Te Qaj", "Te Pret Poeti", "Ne Jug Ane Lindje", "Era", "Nj...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Alush Hamiti

Xhemil Saliu

Aziz Dervishi

Hidaver Osmani

Refet Asani

Gjeto Luca

Ganimete Asllani

Xhavit Dedej

Remi Jakupi

Ardian Trebicka


Tags: Ferit Abdiu

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019