Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Fabula

Luledielli Dhe Kallami

Coi diskun lart, nga qielli,
edhe foli luledielli:
“Une bej fara, mik vellai!
dhe nga farat une nxjerr vaj,
dhe me vajin ne tigan
une skuq peshkun, more xhan!
po ti c’ben, o gjatovine?”
dhe i shkel kallamit syne.
“C’bekam une?! Qysh se di?!
une ze peshkun, qe skuq ti…”

- poezi nga Ferit Lamaj


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  8

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet