Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tema: Poezi Fabula


Ariu E Dhelpra

E pandehur, te kane pare
drejt kotecit duke ngare
nje kerriç e nje gomar.
me nje fjale , dy deshmitare...
Ç'ke te thuash me ne fund?
dhe ariu putren tund.

"S'e mohoj , eshte e vertete
qe me pane ata dy vete.
Mirepo une , ne me latë,
do te sillja ne gjykate
nja dyqind qe s'me kane pare...
Apo jo , zoti gjyqtar? "

- Poezi nga Ferit Lamaj


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  9

Komente mbi këtë krijim