Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Fabula

Dy Majmunet Dhe Derrkuci

Ishin c’ishin, dy majmune
Me nje sharre benin pune
“Sh, sh, sh” sharronin drune

Nje derrkuc flinte aty
U hodh njeri nga te dy:
Uu, c’djerse paska ky!

Ja dhe tjetri shpejt u ngrit:
Eh, vertet po na cudit
Ne punojme e ky djersit!…

- poezi nga Ferit Lamaj


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.6 / Votuan:  7

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet