Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ferki Shala - Jetimi Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Edhe Sot i Vetmi jam
Ulur pres ketu nket gur
Baben tim zdi ku e kam
Me thon larg shum larg ka shku

Baba Mua me mungonte
Bara mra mua mbi shpin
Der me der lemosh kerkoj
Deri te kthehet baba im

Sa shum vite vin e shkojn
Baba im nuk esht Askund
Kur u rita me Treguan
Se baba im esht vrav ne Luft

Shpresa e madhe mua me humbi
Se do t'kthehet baba im
Do tkujdeset aj per mua
Dhe per vllaun tim jetim

Nga shtepia u largova
Lajmin se durova dot
Zemra m'vlonte nga merzia
E nga syt me ridhnin lot

Rruges hoxhen e takova
Mtha o bir pse qan me lot
A m'tregon per hallet tua
dot ndihmoj betohem n'Zot

Per jeten time i tregoja
Aj me mbante nperqafim
me dor plaku mledhatonte
Lot i pikuan mbi trupin tim

Me ndihmoi me krejt qka kishte
Dhe xhematin e kshilloj
Kujdes tkeni me jetima
kush prej jush nzotin beson

Kur u ndam me dha nje liber
Me dha nje liber dhe mshtrengoj
Tha ky liber esht kurani
Shum ne jet do te ndihmoj

Ah ky liber me shpetoj
Mua me dha vullnet per jet
Per baben tim lajm me solli
Se eshte i gjall ai nuk ka vdek

Shpresa e madhe prap mu kthye
E kur nuk dot ik me 2x
Baben un e kam te gjall
Do te takohem nje dit me te


Ky tekst u dërgua nga Arijan ShirokiFerki Shala
Publikimi: 07/11/2011


Ferki Shala - Jetimi
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Jetimi".
3. Video është e këngës "Jetimi", por nuk këndohet nga Ferki Shala.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ferki Shala:


Komente 0