Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ferki Shala - Dita E Kijametit Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Kur te dridhet tokae te pelcas qielli.
Kur dot deshmoj toka hena edhe dielli.
Kur do te deshmojn gjymtyret e mia.
Sa dite e veshtire dot plaket femija. X2

T'merr trishtim e frik nga te gjitha anet.
At dit ter njerzia ka me u ringjalle.
Ske ku me u fsheh ske ku me shku.
Ky eshte masheriku kemi me u tubu. X2

Prej Hazreti Ademit njeriut te pare.
Deri te i fundit gjith kan me u ringjalle.
Sa dite e veshtiredo te jet gazep.
Denimi i All-llahut mjer ate qe e pret. X2

Do te vije Xhehenemi bashk me zebanin.
Veq lejen e Zotit ai eshte duke prit.
Dielli permbi kokenjerzit te djersitur.
Ura e siratit eshte duke i pritur. X2

Ohh sa dite e tmerrshme.
Dot trrallet njerzia.
Do te dal ne shesh e gjithe padrejtsia.
Lum per at qe Zotit ndynja ju ka friku.
Zoti ne Xhennet ka me gradu. X2

Vjen Resuli yne ylli ndriques.
Per Ummetin ton ka me ndermjetsue.
Dhe ne ket dite n'diten e kijametit.
Gjithe dot ken lakmi Ummetit t'Muhammedit X2


Ky tekst u dërgua nga S.A.V.S


Nuk kemi video për këtë këngë.


Ferki Shala
Publikimi: 06/04/2011


Ferki Shala - Dita E Kijametit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dita E Kijametit".
3. Video është e këngës "Dita E Kijametit", por nuk këndohet nga Ferki Shala.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ferki Shala:


Komente 0