Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ferki Shala - Vdekja Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Dil o shpirt i mire me lehtsi.
Nga Zoti yt selam ke.
Vuajtjet tua sot mbaruan. X2
All-llahu tpret me falje.

Nuk e harruam pendimin tend.
Namazin tend se kem harru.
Dashurin per Pejgamberin X2
All-llahu lart e ka vlersu.

Un jam meleku qe jam dergu.
Ta pergezoj secilin rob.
Qe adhuron vetem All-llahun. X2
E ne ket rrug i fort qendron.

Nuk e harruam sabrin tend.
As Agjermin se kem harru.
Sjelljen e mire me prindrit te tu. X2
All-llahu lart e ka vlersu.

Ky eshte Xhenneti qet eshte premtu.
Pallate me ar dhe argjend.
Lumenjt pa ndal rrjedhin nen tok. X2
Keshtu shperblehen robt e sinqert

Nuk e harruam moralin tend.
Sadakun tend se kem harru.
Friken qe kishe ndaj All-llahut. X2
All-llahu lart e ka vlersu.

Knaquni ktu ne Xhennet.
Te gjithe dot keni pasuri.
Smundje as vdekje sdo te ket. X2
Pergjithmone dot jeni trinj.

Nuk na harrove ti ndynja.
As ne sot ty nuk tkem harru.
Ju jeni tknaqur me All-llahun. X2
All-llahu eshte i knaqur me ju.Nuk kemi video për këtë këngë.


Ferki Shala
Publikimi: 06/04/2011


Ferki Shala - Vdekja
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vdekja".
3. Video është e këngës "Vdekja", por nuk këndohet nga Ferki Shala.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ferki Shala:


Komente 0