Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ferki Shala - Medresantet Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Haa.. Dielli lindi edhe at dite
Kur bankat zbrazt i ndriqon
Majen e lart trimat jan ngjit X2
Shkollen e lan e ne luft po shkojn.

O Maturant O Medresant
Ju djelmosha besimtar
Ju qe me ket luft te rend
Luftoni te part.

Ju e pat lapsin n'dor
Ju e ka arma ne krah
Me ju sot ne krenohemi X2
O te dashur Medresant.

Haa..Dijen dhe forcen i kan bashku
Me ftyra t'bukra Malin hijeshojn
Nga fronti n'front duke luftu X2
Me tekbire ZOTIN madherojn.

O Maturant O Medresant
Ju djelmosha besimtar
Ju qe me ket luft te rend
Luftoni te part.

Ju e pat lapsin n'dor
Ju e ka arma ne krah
Me ju sot ne krenohemi X2
O te dashur Medresant.

Haa..Nuk me dhemb plaga moj nen
Mos ma ki te lutem dert
Do t'fitojm ketu ne dynjaa X2
O do shkojm bashk ne XHENNET.

O Maturant O Medresant
Ju djelmosha besimtar
Ju qe me ket luft te rend
Luftoni te part.

Ju e pat lapsin n'dor
Ju e ka arma ne krah
Me ju sot ne krenohemi X2
O te dashur Medresant.

Haa...


Ky tekst u dërgua nga  KaltrinaFerki Shala
Publikimi: 21/08/2010


Ferki Shala - Medresantet
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Medresantet".
3. Video është e këngës "Medresantet", por nuk këndohet nga Ferki Shala.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ferki Shala:


Komente 0