A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Fëmijët

Sa Shpejt U Rrita...

Gjithshka kaloi papritur,
Nje shi sapo filloi
Si ato pika qe u derdhen ne toke
She si ajo ere qe na shkaterroi

Ato kujtime te paharrueshme
U fshine papritur nga mendja ime
Tani jemi me te rritur
I kuptojme gjerat me qarte
Me thoni eshte patjeter e nevojshme
qe te rritemi te gjithe Valle?

- poem written by Festbela Shira


- Submitted by Festbela Shira -

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  4


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019