Më mbaj mend (për 1 muaj)

Festina Mejzini - Kah Dera Të Erdha  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Pjesëmarrëse në

Kenga Ime 2014

Komente

Asnjë Koment

08/04/2014

2014-04-08T01:55:08+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Kah Dera Të Erdha" kënduar nga Festina Mejzini.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Festina Mejzini i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Lindita Hakaj - Kah Dera Të Erdha

Kah dera te erdha veq me t'pa niher x2

je ma e bukura vajz moj si lulja n'pranver aman aman x2

Gjithnje ne kujtime veq per trupin tan x2

Per 2 syt e zi moi vetllen si gajtan aman aman x2

Era ka pushue bilbilat kendojn x2

eja pra e dashur zemrat ti bashkojm aman aman

Avdi Latifi - Kah Dera Të Erdha

Kah dera te erdha,veq me t'pa njiher
Kah dera te erdha veq me t'pa njiher
Je ma e buk'ra vashe si nji lul 'n'pranvere
Je ma e buk'ra vashe si nji lul'n'pranvere

Gjithnji ne kujtime veq per trupin tand
gjithnji ne kujtime veq per trupin tand
Andrroj syt e zi moj vetullat gajtan
andrroj syt e zi moj vetullat gajtan

Era ka pushumun,bylbylat kendojn
era ka pushumun,bylbylat kedojn
Eja pra e dashur zemrat ti bashkojm
eja pra e dashur zemrat ti bashkojm

Kenge Gjakovare - Kah Dera Të Erdha

I: Kah dera të erdha
Për me t’pa njiherë. :I
I: Je e buk’ra vashë
Si lulat n’pranverë :I
Aman, aman!
Gjithnji në kujtime
Veç për trupin tand
Mendoj sytë e zi-e
Vetullat gajtan,
Aman, aman!
Era ka pushu’mun
Bylbylat këndojnë.
Eja pra e dashun
Zemrat t’i bashkojmë!
Aman, aman!
Më Shumë Këngë Nga Festina Mejzini:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet