Më mbaj mend (për 1 muaj)

Festina Mejzini - Kush Je Ti Dashuri? Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  12

Më thuaj kush je ti dashuri,
Më thuaj ku fle ti dashuri,
Kush nuk të beson ty, jo s’të beson
sot me kot ai jeton, jeton

Kush je ti dashuri, na mundon
Vjen kur do ti, zemrat i lëndon
Këte asnjë s’e di, jo s’e di, veç Zoti që shikon
Kjo është dashuri e zemrës na mungon

Ti vjen papritur si stuhi
dhe ndez në shpirtin tim,
një dritë si një magji

dhe une pas teje do të vij.
Në ferr a në parajsë, aty ku më do ti

Kush je ti dashuri na mundon
Vjen kur do ti zemrat i lëndon

Këtë asnjë s’e di jo se di. vec Zoti që shikon
Kjo eshte fashuri e zemrës, na mungon

Ti vjen papritur si stuhi
dhe ndez në shpirtin tim
nje dritë si një magji

dhe unë pas teje do të vij
Në ferr a në parajsë aty ku me do ti

dhe unë pas teje do të vij
Në ferr a në parajsë, aty ku me do ti


Ky tekst u dërgua nga FictionalMate

Festina Mejzini - Kush Je Ti Dashuri?
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kush Je Ti Dashuri?".
3. Video është e këngës "Kush Je Ti Dashuri?", por nuk këndohet nga Festina Mejzini.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Festina Mejzini:


Komente 0