A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
18/12/2003 - 20/12/2003
Pallati i Kongreseve, TIRANE
Attendees: Adi Krasta & Ledina Çelo
TVSH / Radio Tirana

Festivali i 42-të i Këngës në RTSH u zhvillua në fundin e dhjetorit të vitit 2003 në Tiranë.

Drejtor i Festivalit: Gëzim Podgorica
Drejtor artistik: Alfred Kaçinari
Regjisor: Pali Kuke
Skenograf: Bashkim Zahaj
Skenari: Eduard Oga
Dirigjent: Jetmir Barbullushi, Selim Ishmaku, Edmond Zhulali,Selim Ishmaku, etj
Orkestra Simfonike e RadioTelevizionit
Prezantues: Adi Krasta/Ledina Çelo


ÇMIMI I PARE
Titulli i këngës: "Dua të jem imazhi yt" Muzika: Edmond Zhulali
Teksti: Agim Doçi
Këndon: Anjeza Shahini
Orkestruesi: Edmond Zhulali

ÇMIMI I DYTE
Titulli i këngës: "Mbi urë"
Muzika: Mariza Ikonomi
Teksti: Ledia Ikonomi
Këndon: Mariza Ikonomi

ÇMIMI I TRETE
Titulli i këngës: "Hirushja"
Muzika: Endri Sina
Teksti: Pandi Laço
Këndon: Rosela Gjylbegu
Orkestruesi: Endri Sina

cmimi interpretimi me i mire Rudi & Ingrid Jushi
cmimi i mirenjohjes Tish Daija & Ferdinand Deda


Choose star rating

Rating:  3.4 / Votes cast:  7
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019