A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Festivali i 15-të në RTSH

Attendees: Rezana Celiku & Ilir Bibolli
TV/Radio: TVSH / Radio Tirana

Festivali i 15-të i Këngës në RTSH u zhvillua në Dhjetor të vitit 1976 në Tiranë.

Kënga fituese u shpall “Nënë moj do pres gërshetin”, muzika Avni Mula, teksti Hysni Milloshi, kenduar nga Vaçe Zela dhe Avni Mula.

Cmimi i dyte:
"Lart flamujt e kongresit", muzika Ferdinand Deda, teksti Natasha Lako, kenduar nga dueti Janaq Mici - Petrit Lulo dhe dueti Zeliha Sina - Petrit Lulo.
"Buka dhe çeliku", muzika Agim Prodani, teksti Pandeli Koçi, kenduar nga Ema Qazimi dhe Zeliha Sina.

Cmimi i trete:
"Kenge per Tiranen", muzika Nikolla Zoraqi, teksti Dritero Agolli, kenduar nga Gaqo Cako dhe Ema Qazimi.
"E bukura Shqiperi", muzika Pjeter Gaci, teksti Fatmir Gjata, kenduar nga Tonin Tershana dhe Petrika Rrembeci.
"Fshati i ri", muzika Kastriot Gjini, teksti Shaban Murati, kenduar nga dueti Adriana Ceko - Kujtim Kamberi dhe dueti Liliana Kondakçi - Hysni Zela.


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  2
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019