Më mbaj mend (për 1 muaj)

Fidush Aliu - Malli Për Babën Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  17

Ah ! sa nat Kalun n ket jet
Une si mbylla syt per ty
Pse o Bab me len mua
Te jetoj me lot ne sy

Ku je tash ne ort e vona
ku vech hena na ben drit
Edhe sa duhet o Bab te dritarja un me t'prit

Pa ty netet ne ket jet
Jan te thata plot merzi X2
Eja babi te pret vajza
Eja ti ne shtepi

Kam nevoj per fjalt e tua
e din Zoti sa kam mall
Kam nevoj per nje buzeqeshje
a do t kthehesh te un gjall X2

Ku je tash ne ort e vona
ku vech hena na ben drit
Edhe sa duhet o Bab te dritarja un me t'prit

Pa ty netet ne ket jet
Jan te thata plot merzi X4
Eja babi te pret vajza
Eja ti ne shtepi
Fidush Aliu
Renditja: Top 200
Publikimi: 08/07/2013


Fidush Aliu - Malli Për Babën
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Malli Për Babën".
3. Video është e këngës "Malli Për Babën", por nuk këndohet nga Fidush Aliu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Fidush Aliu:


Komente 1