Më mbaj mend (për 1 muaj)

Fikret Bislimi

Fikret Bislimi
  • Vendlindja:
  • Podujevë 
  • Mosha:
  • 37 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 13 Korrik 1984
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♋ Gaforrja
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  11
Këndon kryesisht: popullore moderne

Fikret Bislimi është këngëtar i njohur. Fikret Bislimi, një ndër zërat e shquar të muzikës popullore shqipe, i cili me talentin e tij ja ripërtriu vlerat muzikës sonë "të shenjtë". Ka të kryer shkollën e mesme të muzikës në Prishtinë, njëkohësisht ka të kryer edhe Akadenimë e muzikës, po në Prishtinë. I pranishëm në shumë evenimente të ndryshme familjare, kulturore e artistike, si brenda ashtu dhe jashtë vendit. Fikreti është i martuar dhe ka një vajzë.

Ishte viti 2003 ai që shënoi startin e karrierës së tij të bujshme, ku starton me këngën "Beqare", e cila shënoi suksese të mëdha. Mëpas vjen kënga "Harroma adresën", e kështu me rradhë.

Në vitin 2012, Fikret Bislimi publikon albumin "Live", të përmbledhura këtu tetë këngë të shkëlqyera. .

Në vitin 2016, Fikret Bislimi publikon albumin "Live 2016".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  arsimdiber  

Komente

1

Profili

Facebook

Profili

Facebook

Shto profile

të tjeraLajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Fikret Bislimi »

Komente 1