Finem
Finem
Finem
 • Emri i vërtetë:
 • Klejdi Dogjani
 • Vendlindja:
 • Tiranë
 • Jeton në
 • Shqipëri
 • Mosha:
 • 25 Vjeç
 • Ditëlindja:
 • 28 Tetor 1998
 • Horoskopi:
 • ♏ Akrepi
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: hip-hop
Finem është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Megjithese shume i ri ne moshe, Klejdi Dogjani apo Finem sic njihet nga publiku, ka arritur qe ne shume pak kohe te behet nje emer premtues i industrise se muzikes bashkekohore. Ai dallon ne stilin e tij unik.

Me date 20 Maj 2019, Finem publikon kengen e tij te pare “Benzi” ne bashkepunim me nje tjeter reper te ri ne industrin e muzikes, Solo. Kenga arriti qe ne shume pak kohe te marre miliona klikime dhe te behet hiti i momentit.

Me date 27 Qershor 2019, Finem u be pjese e “Friends Entertainment”, nen menaxhimin e se ciles ndodhen edhe shume artiste te tjere te talentuar si Tayna etj.

Më datë 29 Korrik 2019, Finem publikon videoklipin "Koka Prej Tirone".

Më datë 16 Gusht 2019, Finem & Solo publikojnë videoklipin "Jeni T'lodh".

Më datë 21 Tetor 2019, Finem publikon videoklipin "N’Katror".

Më datë 6 Shkurt 2020, Finem publikon videoklipin "Panama".

Më datë 7 Korrik 2020, Finem & Solo publikojnë videoklipin "Elizabeta".

Më datë 11 Gusht 2020, Finem & Stresi publikojnë videoklipin "Gazi N'fund".

Më datë 10 Shtator 2020, Finem publikon videoklipin "S'je Mo".

Më datë 13 Nëntor 2020, Stresi, Finem & Solo publikojnë videoklipin "Per Veti".

Më datë 31 Dhjetor 2020, Finem publikon videoklipin "Avioni". Teksti i këngës u shkrua nga Finem. Produksioni audio u realizua nga Arlenn.

Më datë 21 Maj 2021, Finem & Solo publikojnë videoklipin "KPT2". Teksti i këngës u shkrua nga Finem & Solo. Produksioni audio u realizua nga Arlenn.

Më datë 9 Korrik 2021, Ardian Bujupi & Finem publikojnë videoklipin "Adrenalina".

Më datë 17 Shtator 2021, Finem publikon videoklipin "Ku Je Ti", në bashkëpunim me Light. Orkestrimi i këngës u punua nga B.O Beatz. Produksioni audio u realizua nga B.O Beatz & Arlenn.

Më datë 21 Janar 2022, Finem & Solo publikojnë videoklipin "Ajo Ajo". Teksti i këngës u shkrua nga Finem & Solo. Produksioni audio u realizua nga Arlenn.

Më datë 16 Mars 2022, Finem, Solo & Selmo publikojnë videoklipin "Tipa". Teksti i këngës u shkrua nga Finem, Solo & Selmo. Produksioni audio u realizua nga Arlenn.

Më datë 20 Prill 2022, Finem publikon videoklipin "Anakonda". Teksti i këngës u shkrua nga vetë Finem. Produksioni audio u realizua nga Arlenn.

Më datë 23 Shtator 2022, Finem & Melinda publikojnë videoklipin "Milano". Videoklipi u prodhua nga Cinegr8, ndërsa produksioni audio u realizua nga Rvchet & Big Bang (Arbër Gjikolli).

Më datë 1 Nëntor 2022, Finem publikon videoklipin "Drill". Teksti i këngës u shkrua nga vetë Finem. Produksioni audio u realizua nga Arlenn.

Më datë 14 Janar 2023, Finem publikon videoklipin "Meteor". Teksti i këngës u shkrua nga vetë Finem. Produksioni audio u realizua nga Arlenn.

Më datë 3 Shkurt 2023, Paky publikon videoklipin "Tirana", në bashkëpunim me Finem.

Më datë 30 Prill 2023, Finem publikon videoklipin "Gasolina". Teksti i këngës u shkrua nga vetë Finem.

Më datë 28 Korrik 2023, Finem publikon videoklipin "Lutem". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga vetë Finem. Produksioni audio u realizua nga Big Bang (Arbër Gjikolli).

Më datë 15 Tetor 2023, Finem publikon videoklipin "9 Milly", në bashkëpunim me De Facton. Tekstin e këngës e punuan në bashkëpunim Finem & De Facto. Produksioni audio u realizua nga Arlenn.

Më datë 4 Nëntor 2023, Finem, Solo & BM publikojnë videoklipin "Bagdad". Produksioni audio u realizua nga Rvchet.

Më datë 18 Janar 2024, Rvchet publikon videoklipin "Switch", në bashkëpunim me BM, Geolier, Guè & Finem.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 1004