Më mbaj mend (për 1 muaj)

Finesa Sadiku

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  60
 • Vendlindja:
 • Gjilan 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kosovë 
 • Mosha:
 • 11 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Finesa Sadiku është një këngëtare dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo për fëmijë/junior. Finesa Sadiku është në kl/2,Si dhe në Shkollen e Muzikës në Piano. Në vitin 2015, Në Festivalin Moll Kuqet mori pjes me këngën "Princesha Babit", ku fitoi çmimin Mikrofoni Artë. Me 28 Nëntor në Festivalin Dëbora mori pjes dhe fitoi qmimin Dëbora Golld. Në vitin 2016 promovoi këngën e dyt, "Mëngjezi në Fshat". Me këngën e dyt mori pjes në Festivalin "Flutura Fest në Kumanov dhe u shpërbly në vendin e 2. Si dhe ne Festivalin "Lura Fest, mori qmimin...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Sara Mulliqi

Hana Orllati

Eanda Nishevci

Arsa Dervishi

Stina Shala

Sara Elshani

Rita Daklani

Anisa Hoda

Treva Riza

Urtina Ramadani

Tags: Finesa Sadiku


Komente mbi këtë artist