Më mbaj mend (për 1 muaj)

Fiorela Sahiti

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  40
 • Vendlindja:
 • Ferizaj 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kosovë 
 • Mosha:
 • 24 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: Fiorela Sahiti është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Fiorela Sahiti është një këngëtare dhe autore këngësh. Talenti i Fioreles u zbulua që në fëmijëri. Në moshën 5-vjeçare, mori pjesë në festivalin "Femijet e gezuar". Pas perfundimit te shkolles fillore, ajo vazhdoi mesimet ne shkollen e mesme te muzikes "Cesk Zadeja" drejtimi solokendim ne Ferizaj. Tani vijon studimet ne drejtimin muzikologji. Fiorela eshte vajza e kengetarit te mirenjohur, Veli Sahiti nga grupi TRIX. Më datë 15 Janar 2016, Fi...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Facebook

Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Ermedina Rama

Nikka

Bleta Brovina

Nita Latifi

Kallashi

Elita Rudi

Eronida

Njomza Vitia

Filloreta Raçi (Fifi)

Ariana

Tags: Fiorela Sahiti, Rela


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet