Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Official Video Kërko Video

Fisnik Ristemi - Gurbeti  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

15/02/2012

2012-02-14T23:29:05+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Gurbeti" kënduar nga Fisnik Ristemi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Fisnik Ristemi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Jimmy Rock F - Gurbeti

Vijne e shkojne stinet e reja,
ju kam larg ne mergim
s,mund tu prek kur cel pranvera,
ju mbaj thelle ne shpirtin tim
pa durim e pres veren, te na vini prap
t,ju shterngoj forte si at,here deren tua hap
zemren time gjall e mbani edhe nga largesija
po ju presim me mall mbushni rug e shtepija
Bukurine qe ma sjellni me ban mua me shum te vuaj
pse nuk mundem tu shijoj gjate, me ikni ne dhe te huaj
vijne eshkojne stinet e reja

AgRooN - Gurbeti

NANA jem ti mos kaj , sdu me ta pa LoTin n'sy
Un u nisa n'udh pa kthim , ama gjith n'mendje t'kam Ty
BAB e VLLA..MoTra plot , qysh i kam un ata daj
Um kujtohen krejt qdo DiT , edhe n'mendje un i maj
Teper ron me u largu , m'kan shoqru do pika t'LoTiT
Sikur dita qe bje Shi , e ndryshon dita prej MoTiT
NANA jem ma ban hallall , nese me fjal t'kom Ranu
Tash ta di ma shum vleren ,spot kam ngat met PERQAFU
E ti BAB mos u merzit , beso shpresa na man Gjall
Kam mu kthy un apet , se per ju po ndjej shum MALL
Dit e para teper fshtir , beso s'hecske dita as NaTa
Tu menu per familje , kalun pa gjum net te Gjata
Ktu nuk nuk je si n'venin Tan , beso as nuk je i Lir
Shum Kujtime neper men , qe qdo dit jan tu mu Sill
NAN E BAB i lash me LoT , t'lutna falma i madhi ZOT
Um kujtohet sikur Sot , u nisa per pak u ba motmoT
Shum her un Gabova , pishman jam pa Mas
Dashnia NANES nuk blehet , as me paret e dunjas
Ika ... dhe u Treta , pa hallall u LaRgoVa
NAN E BAB i perqafova , si qdo i ri edhe un Gabova
NANES SyT ju mushen LoT , udha HAJRIT bir pom thot
Edhe BABA u merziT , sikur t'ish e fundit dit
Pishman jam per krejt , edhe Fjalen qe ta kom kthy
Me mujt kohen me Kthy , mos mja pa as ni lot n'Sy
Qa pate ma OFROVE , qa lypa mi PLOTSOVE
Edhe pse n'mundsi TUA , ti prej tjerve sum DALLOVE
Malli m'hiqet kur i degjoj , ata njerz qe Flasin si un
Kejt ni dert e ni Gazep , thojn kushtet ne na Prun
Ban gajret e lumja NAN , kysmet e mira vjen kan Than
Loti yt zemren ma Vran , bashk me ty zemra um Qan
E probleme qe kam ba , n'mahall po du me Dal
Me nejt me shok tan Diten , e me ta mu Qmall
Ishalla vje ajo Dit , e me gzim jam tu e Prit
Mu qu n'menxhes te shpija , edhe dielli me ba DriT
Spo du pare kur kam Merzi ,du veq shnet lypi Dashni
Edhe n'shpi Rahati , m'dogji shkrum ky GURBET i Zi
Fjalt e krejtve um kujtohen , edhe n'foto i Shikoj
Gjum nuk kam n'sy , e tan naten nej mendoj
E kujtoj venin Tem , ku si fmi kam nis me FOL
M'kujtohet udha i vogel , me shoqni tu shku n'shkoll
Kilometra na ndajn , e na ndajn shum oqeane
Djali jot o merzit , Jeton larg me zemer t'ndane
Shum koh ka kalu , e gjithmon menen te ju
Prezenca juve nuk a ktu , edhe sa kshtu me duru
Diten qe do vi , me gzim e lot po e pres
Kam mu qmall me farefis , qut do nej dej ne mengjes
Bab a t'kujtona i vogel , qa kam ba pak jam halit
Gabime ma nuk baj , ato anash i kam qit
Kohen e menoj te shpija , qa bana qysh kalova
Senet mat mira i pash n'rini , me gjithqka me ta u gzova
Kto dit i mallkoj , edhe sdu hiq mi kujtu
Merzin e maj mrena vetit , nej n'vetmi skam ku me shku
Ah kosov o veni jem , Mu per ty zemra pom dhem
Malli s'hiqet per venin tem , per qdo dit tu e majt n'men
Veq me fol sun po qmallna , du mu kan aty me ju
Du me puth nanen n'ball , edhe doren mos mja lshu
Koha vjen e shkon , veq kujtimet i menon
Fjalt shpesh i kujton , loti n'sy veq um Loton
Veni jem kam mu kthy ,du mi ni zogjt e Malit
Nana qan me Lot , nen n'kujtim me mall t'Djalit
Stinet po ndryshojn , edhe shpejt po Kalon vera
Du mu kan me ju ,bashk me lule me qel pranvera
Ato fusha du mi pa , jeta knena kurgjo sa
St'vyn Pasunia sen o Vlla , LUMTURIA n'ven tan A ...

Kushtrim Tahiri - Gurbeti

KALOJN DIMRA KALOJN VERA
PO SHKOJN VITET POR SI ERA
MU LODH ZEMRA MU DOGJ SHPIRTI
ME SHKU N'SHPI MA SUN PO PRITI

refren:
JAM BA ROBI I GURBETIT
NAN E BAB PA DJAL TE VETIN
KUSH E BANI I PARI GURBETIN
ZOTI MOS JA DHASHT SELAMETIN

N'DHE TË HUJ O MU KALB ZEMRA
QE SA VJESHTA E PRANVERA
N'DHE TË HUJ O MU KALB TRUPI
KTI GURBETIT SI ERDH FUNI

2
NË VEND T'HUJ MU TRET RINIA
MBETËN DHIMBJET E PLEQNIA
I LASH NJERSËN E TAKATIN
KUR GURBETIT S'JA PASH HAJRIN

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Fisnik Ristemi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet