Më mbaj mend (për 1 muaj)


Fisnik Ristemi - Gezuar Vitin E Ri

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Gezuar Vitin E Ri".
3. Video është e këngës "Gezuar Vitin E Ri", por nuk këndohet nga Fisnik Ristemi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Fisnik Ristemi - Gezuar Vitin E Ri  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

09/12/2014

2014-12-09T14:26:40+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Gezuar Vitin E Ri" kënduar nga Fisnik Ristemi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Fisnik Ristemi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Franci Rrasa - Gezuar Vitin E Ri

Ditet shum shpejt kan kalu
viti i ri eshte afru
por eshte e veshtire
qe ta pershkruaj me nje fjale
se sa shume ti me mungon
une nuk dua te harroj
n'daj gjithmon ty te kujtoj
une ty te kujtoj
nje mesazh serish po ta dergoj
me nje shpres qe zemren tende te fitoj...

[Atnand Muca]
Po te them kthehu perseri
ti ne krahet e mi
se une e di qe ke nevoj edhe ti
Gezuar Vitin E Ri
o o o o oo 4x

[Elio-T]
Ora kalon
viti ri afron
une jam i humbur
dhe ty prane s'te kam
me prane
s'te kam me prane
jo me prane jojo

Dikur ishim dy te dashuruar
por tani jemi te vetmuar
kohen pas e kthej
jo nuk mundem te genjej
se per ty ende ndjeje...
Nje mesazh serish po ta dergoj
me nje shpres qe zemren tende te fitoj...

[Atnand Muca]
Po te them kthehu perseri
ti ne krahet e mi
se une e di qe ke nevoj edhe ti
Gezuar Vitin E Ri

Po te them kthehu perseri
ti ne krahet e mi
se une e di qe ke nevoj edhe ti
Gezuar Vitin E Ri
o o o o oo 4x
Shum e veshtir te vazhdoj
shikimin tend te harroj
se ti je Princesha ime qe une adhuroj...

Po te them kthehu perseri
ti ne krahet e mi
se une e di qe ke nevoj edhe ti
Gezuar Vitin E Ri

Po te them kthehu perseri
ti ne krahet e mi
se une e di qe ke nevoj edhe ti
Gezuar Vitin E Ri
o o o o oo 4x

Big Basta - Gezuar Vitin E Ri

(Big Basta:)
Edhe sonte vetem e festojm,
ne te dy
dhe veç ta dish qe ke fat ne shpi
do ndahem
aha sa femi ka rendesi te mbahen
me mendo siç t'kujtoj çdo nate.
Ti e di qe s'kam fat
pa ty nuk kam fat.
po bone gabim, une ka mundesi dhe te vej dor
ti je e imja. nona jote s'tperdor.
Goc kom parime se jam me parime.
Fanatik pak prape kam ca ndryshime.
Zemer kryelart jam i pari, per ty jam.
S'di si do boj prape me ty lart jam.
zgjodha t'rrespektoj, thashe hej "do ndryshoj"
po ti vazhdove e thashe "hej s'po t'kuptoj"
dhe keshtu e mbylla me ty
dhe keshtu e prisha me ty.
po ti e di jap boten per ty
e jap boten per ty
dhe une do vdisja per ty
po une do vrisja per ty
se un jam per ty
une jam me ty.

(Stine:)
Ti hape deren porsa do gjesh
nje dhurate te thjeshte
hape shpejt edhe shiko-o-o-o-o
perveç nje foto t'shkuares tone
ti ke albumin me poshte
edhe diçka(edhe qiçka) qe ta lexosh
e di qe kam probleme me shkrimin tim
por te me falesh (te me falesh)
merre si mendim jo si loje fjaaaalesh
e di qe ke probleme me tipin tim,
ti prape do me falesh
dua ta marresh si mesazh
me mua dhe nje here te dalesh.

REF:
Kerkoj rikthimin tone
me miratimin tend.
nga e para t'ja fillojme
le te jete ky viti jonë
edhe nese s'do
ti zemer me beso
ti e ke urimin me te mire.
Kerkoj rikthimin tone
e kemi ne në dore
nga e para t'ja fillojme
zemer sa nuk eshte vone
edhe nese s'do
gjithsesi...GEZUAR TI VITIN E RI

Nata po bie dhe qyteti mbytet mjegull
por dritat jane ndez
une jam jashte
si gjithmone ty t'pres.
tek letra ke dhe numrin e ri.
që ta kam lene per siguri.
mos e harro...ej... se s'ke motiv.
nuk dua kurrsesi te ndiehem keq.
t'me thua ke nje tjeter.
une e di... jam i sigurt
se ty t'kam ngel ne zemer.
e nese je konfuze apo s'ke guxim
ti merre cd-ne, jepi "play"
se kenga numer 10 eshte per ty
hajde ne takim

REF:
Kerkoj rikthimin tone
me miratimin tend.
nga e para t'ja fillojme
le te jete ky viti jone
edhe nese s'do
ti zemer me beso
ti e ke urimin me te mire.
Kerkoj rikthimin tone
e kemi ne në dore
nga e para t'ja fillojme
zemer sa nuk eshte vone
edhe nese s'do
gjithsesi... GEZUAR TI VITIN E RI

oouu-heeei
oouu-heeei

(STINE)
E di qe do vish...
Më Shumë Këngë Nga Fisnik Ristemi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet