Më mbaj mend (për 1 muaj)


Fisnik Ristemi - Sikur Sot

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Sikur Sot".
3. Video është e këngës "Sikur Sot", por nuk këndohet nga Fisnik Ristemi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Fisnik Ristemi - Sikur Sot  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Live 2016"

Komente

Asnjë Koment

28/08/2016

2016-08-28T16:53:19+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Sikur Sot" kënduar nga Fisnik Ristemi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Fisnik Ristemi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Kasso. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Kasso

Sikur sot qysh jom nuk osht e para her
Disponimi shpejt u zhduk drita mu bo terr
Pe ndjej 1 lodhje n´shpirt diqka merna po m´prek
Menoj per njerzt e dashtun per qata qe kan dek
E tash u bo mjegull po qarkullojn njerzia
Une ul me 1 qosh tu menu per halle t´mia
Loha osht ka shkon a une si badihavxhi
Jom ka t´thom t´dhifsha n´prift t´dhifsha n´haxhi
Tash hajde thujem ti je i pa fe
Feja jem osht ZOTI besen e kom n´dhe
Si besoj hiq kerrkuj i vetem n´bot jom
Sa per Jeton Alban e Valon
Vllazni ju kom ajo dashni kurr s´mbaron
Sa per besim une kom veq vetbesim
Jeta qe um shkoj mo nuk ka kthim
Kom nevoj per msim edhe une kom mbarim

Ref.x2
Veq per interes vlla gjinja met thirr
Ta lojn thiken n´shpin e thojn a je ma mir
E kom 1 jet amo sen nuk um vyn
Edhe me pas gom gabimet sun i shlyn

Smujja

Dikush tash um thot palidhje qyky sen
Dikush sa ma boni keni me arrit me bo ven
Une thom qa ndjej s´ma nin ti qa thu
Se bona kit sen qe dikush tjeter m´em ngu
A e kom dhunti prej Zoti a e kom t´falt
Qyshdo mu qyky sen gjithmon um man nalt
N´to e shoh veten n´Hip Hop une hupi
n´Bin um doket vetja si n´shpi 1 magjupi

Kasso

Me to une qetsona ala kerkon se shava
Ala se myta rrena ala dikond se vrava
Kejt t´kqija e t´mira jasht une i qes
T´mirin e t´keqin kurr mos i shti 1 thes
Edhe qiti seni) gati i erdh fundi
Nuk o reper i mir qai qe i vjen mundi
Me bo Hip |Hop nese se ki n´zemer
Nese je fallco dije kurr ski me bo emer


Ref.x2
Veq per interes vlla gjinja met thirr
Ta lojn thiken n´shpin e thojn a je ma mir
E kom 1 jet amo sen nuk um vyn
Edhe me pas gom gabimet sun i shlynMë Shumë Këngë Nga Fisnik Ristemi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet