Më mbaj mend (për 1 muaj)

Fisniket - Arta Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Ty,ne yje te kërkova,
Të enderrova te dashurova,oj Arta...
Për ty, ne rrugaq u shendrrova,
Me kupto pra moj Arta...

Prane meje kur kalon...
Qoje koken me shiko...
Mos u msheh mbas shoqeve...
Buzeqesh moj mos ngurro...
Prandaj me degjo...
Për ty po kendoj...

A nuk sheh se jeta shpejt po kalon..
E gjith rinia duhen,ti ndryshe jeton...
Dikur dot të thuash:Pse jam mbylle atëherë...
Sa e marrë kam qenë,sa e marrë...kam qenë...

Prandaj te lutem me shiko,buzeqesh dhe mu afro...

Ti se din q'është dashurija...
Vetmija dhe vuajtja oj Arta...
Ti je e re dhe nuk din fare...
Me kupto pra oj Arta...

Prane meje kur kalon...
Qoje koken me shiko...
Mos u msheh mbas shoqeve...
Buzeqesh moj mos ngurro...
Prandaj me degjo...
Për ty po kendoj...

A nuk sheh se jeta shpejt po kalon...
E gjith rinia duhen,ti ndryshe jeton...
Dikur dot të thuash:Pse jam mbylle atëherë...
Sa e marrë kam qenë,sa e marrë...kam qenë...

Prandaj te lutem me shiko,buzeqesh dhe mu afro...

Mu afrooooooooo....
Fisnikët
Publikimi: 01/12/1991


Fisniket - Arta
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Arta".
3. Video është e këngës "Arta", por nuk këndohet nga Fisniket.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Fisnikët:


Komente 0