A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Fisniket - Zoteria Juaj


Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  41

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

07/08/2009

2009-08-07T10:27:02

Song from the album:

"Bakllava"

Song from the album:

"Dy Minuta"


Pse po me qortoni zotria juaj
vajzen tuaj e dua dhe per te vuaj
pse spo na lejon te lutem me thuaj
dhe kur ajo me don zotria juaj

me quajtet huligan dhe shkatraq, dhe shkatraq
the sje per vajzen time ore rrugaq, ore rrugaq
kur theras ne telefon shane e bertet, shane e bertet
vajzen tua se leshoni ne qytet, ne ne qytet

(refreni)
pse po me qortoni zotria juaj
vajzen tuaj e dua dhe per te vuaj
pse spo na lejon te lutem me thuaj
dhe kur ajo me don zotria juaj

me quajtet te semure dhe te marre, dhe te marre
the ti ske shtepi more qyqar, more qyqar
por une kam zemer te qilter e shpirt fisnik. shpirt fisnik
nuk jam si ti i eger dhe pasanik, dhe pasanik

(refreni)
pse po me qortoni zotria juaj
vajzen tuaj e dua dhe per te vuaj
pse spo na lejon te lutem me thuaj
dhe ajo me don zotria juaj


Lyrics submited by  BeSsiChords

Am G
Pse po me qortoni zoteria juaj
Am
Vajzen tuaj e dua dhe per te vuaj

Am G
Me quajtet huligan dhe shkatraz, dhe shkatraz
Am
The sje per vajzen time more rrugac, more rrugac
C G
Kur therras ne telefon shan e bertet, shan e bertet
Am
Vajzen tuaj se leshoni ne qytet, ne qytet


(refreni)
Am G
Pse po me qortoni zoteria juaj
Am
Vajzen tua e dua dhe per te vuaj
G
Pse spo na lejoni te lutem me thuaj
Am
Dhe kur ajo me do zoteria juaj

Solo

Am Am G G
e|-------------------------------------10-8-7h8p7---------10-8-7----------|
B|--------------10-8-------------10-8-------------10-10-8--------10-10-8--|
G|----------7-9--------------7-9------------------------------------------|
D|-7-7h9h10-----------7h9h10----------------------------------------------|
A|------------------------------------------------------------------------|
E|------------------------------------------------------------------------|

Am Am G G
e|-------------------------------------10-8-7h8p7---------10-8-7------------|
B|--------------10-8-------------10-8-------------10-10-8--------10-10-8----|
G|----------7-9--------------7-9--------------------------------------------|
D|-7-7h9h10-----------7h9h10------------------------------------------------|
A|--------------------------------------------------------------------------|
E|--------------------------------------------------------------------------|

C Bb Am C Bb Am
e|------------------------------------------------8-7p5\3--3----------------|
B|-/5-3h5p3-1-3-1-0-0h1-------5-5-3-5--5h6-6p5-3-------------6-5h6h8p6p5-/5-|
G|----------------------3-2-2-----------------------------------------------|
D|--------------------------------------------------------------------------|
A|--------------------------------------------------------------------------|
E|--------------------------------------------------------------------------|


Am G
Me quajtet te semure dhe te marre, dhe te marre
Am
The ti ske shtepi more qyqar, more qyqar
C G
Une kam zemer te qete e shpirt fisnik, shpirt fisnik
Am
Nuk jam si ti i eger dhe pasanik, dhe pasanik
(refreni)
Am G
Pse po me qortoni zoteria juaj
Am F-G-Am
Vajzen tua e dua dhe per te vuaj
G
Pse spo na lejoni te lutem me thuaj
Am G
Dhe kur ajo me do zoteria juaj
Am G
Zoteria juaj
Am
Zoteria juaj!

e-Cards (1)

2018-08-11 07:19:55
Pse po me qortoni zotria juaj
vajzen tuaj e dua dhe per te vuaj
pse spo na lejon te lutem me thuaj
dhe kur ajo me don zotria juaj

Add an e-Card

Fullscreenmore...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019