Më mbaj mend (për 1 muaj)

Fisniket - Zoteria Juaj Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  46Pse po me qortoni zotria juaj
vajzen tuaj e dua dhe per te vuaj
pse spo na lejon te lutem me thuaj
dhe kur ajo me don zotria juaj

me quajtet huligan dhe shkatraq, dhe shkatraq
the sje per vajzen time ore rrugaq, ore rrugaq
kur theras ne telefon shane e bertet, shane e bertet
vajzen tua se leshoni ne qytet, ne ne qytet

(refreni)
pse po me qortoni zotria juaj
vajzen tuaj e dua dhe per te vuaj
pse spo na lejon te lutem me thuaj
dhe kur ajo me don zotria juaj

me quajtet te semure dhe te marre, dhe te marre
the ti ske shtepi more qyqar, more qyqar
por une kam zemer te qilter e shpirt fisnik. shpirt fisnik
nuk jam si ti i eger dhe pasanik, dhe pasanik

(refreni)
pse po me qortoni zotria juaj
vajzen tuaj e dua dhe per te vuaj
pse spo na lejon te lutem me thuaj
dhe ajo me don zotria juaj


Ky tekst u dërgua nga  BeSsi


Akordet:

Am G
Pse po me qortoni zoteria juaj
Am
Vajzen tuaj e dua dhe per te vuaj

Am G
Me quajtet huligan dhe shkatraz, dhe shkatraz
Am
The sje per vajzen time more rrugac, more rrugac
C G
Kur therras ne telefon shan e bertet, shan e bertet
Am
Vajzen tuaj se leshoni ne qytet, ne qytet


(refreni)
Am G
Pse po me qortoni zoteria juaj
Am
Vajzen tua e dua dhe per te vuaj
G
Pse spo na lejoni te lutem me thuaj
Am
Dhe kur ajo me do zoteria juaj

Solo

Am Am G G
e|-------------------------------------10-8-7h8p7---------10-8-7----------|
B|--------------10-8-------------10-8-------------10-10-8--------10-10-8--|
G|----------7-9--------------7-9------------------------------------------|
D|-7-7h9h10-----------7h9h10----------------------------------------------|
A|------------------------------------------------------------------------|
E|------------------------------------------------------------------------|

Am Am G G
e|-------------------------------------10-8-7h8p7---------10-8-7------------|
B|--------------10-8-------------10-8-------------10-10-8--------10-10-8----|
G|----------7-9--------------7-9--------------------------------------------|
D|-7-7h9h10-----------7h9h10------------------------------------------------|
A|--------------------------------------------------------------------------|
E|--------------------------------------------------------------------------|

C Bb Am C Bb Am
e|------------------------------------------------8-7p5\3--3----------------|
B|-/5-3h5p3-1-3-1-0-0h1-------5-5-3-5--5h6-6p5-3-------------6-5h6h8p6p5-/5-|
G|----------------------3-2-2-----------------------------------------------|
D|--------------------------------------------------------------------------|
A|--------------------------------------------------------------------------|
E|--------------------------------------------------------------------------|


Am G
Me quajtet te semure dhe te marre, dhe te marre
Am
The ti ske shtepi more qyqar, more qyqar
C G
Une kam zemer te qete e shpirt fisnik, shpirt fisnik
Am
Nuk jam si ti i eger dhe pasanik, dhe pasanik
(refreni)
Am G
Pse po me qortoni zoteria juaj
Am F-G-Am
Vajzen tua e dua dhe per te vuaj
G
Pse spo na lejoni te lutem me thuaj
Am G
Dhe kur ajo me do zoteria juaj
Am G
Zoteria juaj
Am
Zoteria juaj!Fisnikët
Renditja: Top 200
Publikimi: 01/12/1991


Fisniket - Zoteria Juaj
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Zoteria Juaj".
3. Video është e këngës "Zoteria Juaj", por nuk këndohet nga Fisniket.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

3

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Fisnikët:


Komente 0