Më mbaj mend (për 1 muaj)

Fisniket - Gjurma Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Dy shoke atehere qeme
te donin vetem ty,
s'do mend qe nje ti e doje
dhe s'mund te doje dy.

Per ty ne beme fjale,
per ty bile u zume,
Ai per ty me fliste
por qef nuk kisha une

Per bri shtepise tende,
te bredhi te dellinja
ai ngahere vinte
pas tij dhe une vija,

Me te ne buze varur
takoheshim papritur
pa thene tungjatjeta
dhe syte pa i ngritur

Nen dritezen te llambes
Q,atje te shihnim ty
Per cilin ti mendoje
se dinim ne te dy

Po shume vjet kaluan
Une fshatin tim e lashe
kur erdha per se dyti
me foshnje ty te pashe.

pas teje dritarja
dhe shoku kish qene
Ne buzen e femijes
lexova fjalen NENE.

Ju foshnjen perkedhelnit
Ti embel kuvendoje
sdo mend qe asnjehere
ti mua nuk me doje.

Por s'prishet miqesia
Tek ju une do te vi
Me shokun te fjalosem
Kafe nga ty te pi.


Ky tekst u dërgua nga Nedima   Agim777Fisnikët
Publikimi: 01/12/1991


Fisniket - Gjurma
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Gjurma".
3. Video është e këngës "Gjurma", por nuk këndohet nga Fisniket.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Fisnikët:


Komente 0