Më mbaj mend (për 1 muaj)

Fisniket - A Të Kujtohet? Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.3 / Votuan:  3

Më kujtohen syt’ e tu,
Kur shikonin, duke pyetur,
Hej, a më dashuron?

Klasa jonë, ishte e vjetër,
Ku së bashku, ne mësonim,
Hej, a të kujtohet?
Ah moj hyjnesh,
Më thuaj pse shkove?
Dhe më harrove.

Princesha dhe rrugaçi,
Kështu na thirrnin,
Ne në shkollë,
Hej, a të kujtohet?

Se ti mësoje,
E un’ nuk mësoja,
Kur më shikoje,
Sa shum’ të doja.

Hej, kur më kujtohet,
Ah moj hyjnesh’,
Më thuaj pse shkove?
Dhe më harrove.

Princesha dhe rrugaçi,
Kështu na thirrnin,
Ne në shkollë…


Ky tekst u dërgua nga Doruntina   LRamadani   Agim777Fisnikët
Publikimi: 01/12/1991


Fisniket - A Të Kujtohet?
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "A Të Kujtohet?".
3. Video është e këngës "A Të Kujtohet?", por nuk këndohet nga Fisniket.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Fisnikët:


Komente 0